JESIENNIE, BIEGOWO, PRZEŁAJOWO

W dniu 20.10.2021 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Miejscem zmagań były obiekty MOSIR w Nowym Mieście Lubawskim. Wśród szkół z powiatu nowomiejskiego nie zabrakło i nas – nowomiejskiej trójki. Nasza reprezentacja w składzie : Cubanowska Laura, Orzechowska Laura, Domińczak Gordian, Kuca Kacper, Kruszewska Aleksandra, Pokojski Kewin, Wiśniewski Błażej zaprezentowała się na miarę swoich możliwości. Dystanse z którymi przyszło się zmierzyć naszym uczniom wynosiły od 400 m do 1000 m w zależności od kategorii wiekowej. Na uznanie zasługują wszyscy nasi uczniowie za wolę udziału w zawodach, za chęć reprezentowania macierzystej szkoły, za podejmowanie dodatkowych zadań. Każde działanie uczy, rozwija, wzbogaca. Sport jako dziedzina kultury fizycznej w której chodzi o współzawodnictwo generuje wypracowanie określonych cech charakteru potrzebnych nie tylko w rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim w codziennym życiu. Dziękujemy naszym reprezentantom i zachęcamy wszystkich uczniów do podejmowania wyzwań sportowo – edukacyjnych proponowanych przez szkołę.