Konkurs wiedzy o PCK

W Szkole Podstawowej w Tereszewie odbył się powiatowy konkurs wiedzy o PCK i udzielaniu pierwszej pomocy.  Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża  w Nowym Mieście Lubawskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice należące do Szkolnego Koła PCK: Oliwia Brzeska, Julia Dreszler i Aleksandra Kruszewska z klasy VII b pod opieką pani Liliany Lisakowskiej. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn z całego powiatu.

Celem konkursu było upowszechnianie podstawowych zasad i zapoznanie się z historią Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której rozmieszczone zostały cztery stacje. Tematyka pozoracji nawiązywała do wypadków najczęściej spotykanych w życiu codziennym. Podczas rywalizacji młodzież starała się propagować zasady udzielania pierwszej pomocy i podnosić poziom umiejętności w tym zakresie. Uczniowie nabywali także praktyczne umiejętności postępowania z osobami znajdującymi się w stanach zagrożenia życia.

Nasze reprezentantki zajęły wysokie szóste miejsce.