Powiatowy konkurs wiedzy o PCK

W Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście odbył się powiatowy konkurs wiedzy o PCK i udzielaniu pierwszej pomocy dla klas IV-VI. Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim. Reprezentantami naszej szkoły byli: Natalia Świątkowska, Szymon Uniatowski i Jakub Ziółkowski z klasy V a pod opieką Liliany Lisakowskiej. Do konkursu przystąpiło 9 drużyn z całego powiatu. Celem konkursu było upowszechnianie podstawowych zasad i zapoznanie się z historią Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której rozmieszczonych zostało pięć stacji. Tematyka pozoracji nawiązywała do wypadków najczęściej spotykanych w życiu codziennym. Podczas rywalizacji młodzież starała się propagować zasady udzielania pierwszej pomocy i podnosić poziom umiejętności w tym zakresie. Uczniowie nabywali także praktyczne umiejętności postępowania z osobami znajdującymi się w stanach zagrożenia życia. Dodatkowo uczniowie musieli odpowiedzieć na dodatkowe pytania z historii PCK. Nasi reprezentanci zajęli zaszczytne siódme miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w zmaganiach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *