#SzkołaPamięta

Wielkimi krokami zbliża się listopad, a wraz z nim jedno z najbardziej refleksyjnych świąt w polskiej tradycji – Dzień Wszystkich Świętych. Nasza szkoła od wielu lat czynnie bierze udział w akcji organizowanej przez MEiN #SzkołaPamięta. W tym roku także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z paniami – Magdaleną Kortes i Grażyną Zakrzewską odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, kombatantów oraz miejsca pamięci gdzie zapalono symboliczne znicze.

Także uczniowie klasy II a z wychowawczynią – Anną Sapałą – Ponieważ odwiedzili cmentarz i zapalili znicze w miejscach pamięci.

29 października przedszkolaki z grupy „Pszczółek” i „Smerfów” wybrały się na cmentarz. Dzieci wspólnie z panią odmówiły modlitwę za zmarłych, a w szczególności pamiętały o Dawidzie Garnku – tacie Alana, który zawsze brał czynny udział w życiu szkoły i przedszkola. Dzieci zapaliły znicze pod pomnikiem ofiar II wojny światowej. Z dużym zainteresowaniem obserwowały także jak wiele serca wkładają ludzie w troskę o groby swoich najbliższych. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego dla przedszkolaków. Wracaliśmy do szkoły z uczuciem zadowolenia ze spełnienia dobrego uczynku.

#SzkołaPamięta