Wycieczka do Warszawy

W dniu 28 października uczniowie z klasy VIII a i  troje uczniów z klasy VIII b udało się  na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich, które zachwyciły uczestników przepiękną zabytkową architekturą  oraz fauną i florą. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wędrówka po Starym Mieście. Zmęczeni długim spacerem udaliśmy się na wspólny posiłek. Kolejnym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego, gdzie podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo- klasycznym. Ostatnim punktem naszego pobytu w stolicy Polski było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie zwiedzając mogli zdobyć dużo wiedzy o powstaniu , bohaterstwie powstańców, sanitariuszek i małych listonoszy. Nasza wizyta w stolicy dobiegła końca, do której większość uczestników przyjechała po raz pierwszy. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc wysłuchaliśmy ciekawych informacji przekazanych w czasie zwiedzania  i przejazdów autokarem po mieście przez przewodnika i pilota wycieczki. Po dniu pełnym wrażeń  wróciliśmy do domu.