Święto Niepodległości u Żabek i Misiów

Przedszkole to miejsce, w którym przekazywane są najistotniejsze wartości oraz tradycje, co jest ściśle związane z kulturą i historią naszego kraju. Święto Niepodległości przypadające 11 listopada to idealna okazja do nauki oraz przypomnienia o tym, jakie były dzieje naszej Ojczyzny. Nasi najmłodsi już na etapie wczesnego dzieciństwa poznają symbole narodowe, uczą się postaw oraz Hymnu Państwowego. Dziś Dzieci z grupy „Żabek” oraz „Misiów” poza nauką wykonały plakat ukazujący Flagę, wykonały piękne Orzełki oraz zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki z okazji Dnia Niepodległości. Ponadto o godz. 11:00 wraz z innymi grupami dzieci odśpiewały Hymn Państwowy oraz podtrzymując tradycję poprzednich lat utworzyły „żywą” flagę narodową. Ważne, by już od najmłodszych lat uczyć dzieci, gdzie żyjemy, jak wygląda nasz kraj, kto to Patriota oraz komu to wszystko zawdzięczamy. Dzięki tej wiedzy rozwijamy w dziecku poczucie przynależności oraz rozbudzamy miłość do Ojczyzny i przywiązanie.