Dzień Kredki u Pszczółek i Smerfów

22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w grupie PSZCZÓŁEK I SMERFÓW odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Nauka poprzez zabawę to najpiękniejsze co można zrobić – wprowadziliśmy dziś także literę K – k jak kredka…
Zajrzyjcie do galerii!