1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS

Pierwszego grudnia każdego roku zachęcamy wszystkich uczniów do włączania się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. To dzień, w którym staramy się zwiększyć świadomość na temat tej choroby. Profilaktyka i wiedza potrafią uratować życie.

 Ponieważ mamy czas pandemii i nie możemy tłumnie się gromadzić nauczycielki L.Lisakowska i J.Suwińska na lekcjach biologii oraz godzinie wychowawczej w klasach 7a, 7c oraz 8a i 8b przedstawiły prezentację, w której zawarte były istotne informacje na temat HIV i AIDS. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali materiał multimedialny a potem zadawali mnóstwo pytań. Ponadto uczniowi klasy 7 c przygotowali plakaty profilaktyczne dotyczące  HIV I AIDS. Musimy pamiętać, że choroba odpowiednio wcześnie wykryta, może być leczona!!

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie w tą akcje.