Zakończyliśmy realizację projektu „Piątka dla Natury”

Dzisiaj – 14 grudnia klasa pierwsza zakończyła realizację projektu „Piątka dla Natury”. Wychowawczyni – Małgorzata Gołębiewska przesłała formularz zgłaszający klasę do konkursu, w którym zamieszczone zostały m.in. zdjęcia wykonanych z recyklingu ozdób bożonarodzeniowych. Są wśród nich bałwanki, Mikołaje, aniołki, renifer, lampiony, wieniec świąteczny, choinki, bombki i różnorodne zawieszki gwiazdkowe. Do zrobienia ich użyto plastikowych butelek i nakrętek, wytłoczek po opakowaniach na jajka, zużytych żarówek, słoików, puszek, patyczków i wielu innych materiałów pochodzących z recyklingu. Ozdoby są niezwykle pomysłowe, a swoją urodą nie odbiegają od tych świecidełek, które można kupić w galeriach handlowych. Pierwszacy podsunęli pomysł, jak można chronić naszą planetę przed zaśmiecaniem stosami zalegającego na wysypiskach plastikiem. Poza tym czas spędzony wspólnie z rodzicami nad przygotowywaniem świątecznych ozdób jest na pewno przyjemniejszy aniżeli przed komputerem lub telewizorem. Oszczędzone też zostały pieniądze. Dziękujemy uczniom z klasy pierwszej i ich Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu „Piątka dla Natury”. Teraz pozostaje nam czekać na pozytywną weryfikację naszego zgłoszenia do konkursu, a jeśli się uda, to będziemy prosić o przesyłanie głosów na nasze zgłoszenie.