Robimy karmnik

„Domek dla ptaszków”


I. Suchorzewska

Dziś w przedszkolu Krzyś i Tomek
zmajstrowali ptaszkom domek.
Jest podłoga, jest i daszek
żeby mógł się zmieścić ptaszek.
Jest tam miejsce na okruszki
dla wróbelka, pośmieciuszki.
Jest i gwoździk na skraweczki
dla łakomej sikoreczki.

Wielu ptakom ciężko jest przetrwać zimowe warunki atmosferyczne: niską temperaturę, opady. Aby im pomóc, możemy je dokarmiać. Musimy tylko pamiętać o tym, że gdy decydujemy się na zimowe dokarmianie, to należy to robić regularnie, bowiem ptaki szybko przyzwyczajają się do takiego źródła pokarmu i dłuższe przerwy w dostarczaniu im pożywienia mogą być dla nich niebezpieczne.
17 stycznia dzieci z grupy „Pszczółek” wraz ze swoją panią odbyły zajęcia konstrukcyjne i zbudowały karmnik, który zawisł w klasie by przypominać o dokarmianiu tych małych latających zwierzątek 🙂