Warsztaty mydlarskie

9 lutego nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście – panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sampławie: Agnieszka Dombrowska, Wiesława Barbarska oraz Dorota Polanowska. Panie zaprezentowały grupie czterolatków i pięciolatków ciekawy sposób wykonania mydeł.Dzieci mogły stworzyć pachnące mydlane cuda i ozdobić je przygotowanymi wcześniej płatkami kwiatów, lawendą, cekinami oraz ulubionymi zabawkami z jajek z niespodzianką.Najmłodsi byli bardzo przejęci i zaangażowani podczas zajęć, czego efektem są ich własnoręcznie wykonane mydełka. Rękodzieła wykonane małymi rączkami różniły się od siebie fakturą, kolorem i zapachem, który w zależności od upodobań był indywidualnie wybierany przez dzieci. Bardzo dziękujemy paniom za zaangażowanie oraz trud włożony w przedstawienie dzieciom produkcji mydła. Więcej informacji i obszerna galeria zdjęć na naszej stronie www. 🙂