Pouczająca wizyta w bibliotece

Uczniowie klasy II a byli dziś z wizytą w szkolnej bibliotece. Spotkanie w książnicy miało za zadanie zachęcić uczniów do regularnego czytania książek. Na co dzień dzieci w czasie lekcji praktykują głośne czytanie oraz uczestniczą w akcjach czytelniczych. Podczas zajęć bibliotecznych pani Grażyna – nauczyciel bibliotekarz, opowiedziała drugoklasistom, jakie pozycje książkowe czekają na nich na bibliotecznych półkach w naszej szkole. Dowiedzieli się czym jest katalog alfabetyczny oraz poznali regulamin biblioteki. Dużą atrakcją okazało się ważenie książek.  

Drugoklasiści są w trakcie poznawania treści książki pt. „Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Podczas spotkań z bohaterami książki dzieci wcielały się w jej autorkę – projektowały kolejną kartkę do książki oraz wymyślały nowe przygody skarpetki. W czasie praktycznej pracy twórczej -wymyślały „Kim może stać się skarpetka”. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele zabawy i okazały się bardzo atrakcyjne.