Dzień dinozaura w MCK

Dnia 25 lutego dzieci z grupy Pszczółek i Smerfów wraz ze swoimi wychowawcami skorzystały z warsztatów na Dzień Dinozaura udzielonych przez MCK w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie przeniosły się w pradawne czasy. Te stworzenia bardzo fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Rozpoznawały również nazwy dinozaurów a radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Zerówiaki brały udział w różnych konkurencjach np. musiały wytropić dinozaura krocząc po właściwych śladach, odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. Wśród dzieci wywiązała się nić pozytywnej rywalizacji. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.