Dzień Dinozaura u Żabek i Misiów

Dnia 25 listopada dzieci z grupy „Misie” oraz „Żabki” wraz z nauczycielami obchodziły Światowy Dzień Dinozaura. Jest to jeden z ulubionych tematów najmłodszych, którzy zafascynowani są światem prehistorycznych stworzeń.  Ten wyjątkowy dzień jest idealnym momentem do przybliżenia podopiecznym życia zwierząt zamieszkujących naszą planetę w erze mezozoicznej. Z tej okazji nauczyciele przygotowali dla dzieci szereg atrakcji związanych z tematem dinozaurów.

Na początku najmłodsi mogli zapoznać się z rodzajami dinozaurów, ich środowiskiem życia oraz wyglądem. Dzieci układały puzzle, szukały dino – skamielin za pomocą pędzli, kolorowały ulubione dinozaury, tworzyły szkielet dinozaura za pomocą patyczków do uszu oraz obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się nieco więcej o pracy paleontologa.

Podróż do prehistorycznych czasów zakończyła wspólna zabawa muzyczno – ruchowa oraz oglądanie przyniesionych przez dzieci zabawek, albumów i książek związanych z tematem dinozaurów.

Dzięki licznym atrakcjom dzień przeniósł nie tylko najmłodszych, ale i panie w odległy i tajemniczy świat.