Konkurs recytatorski

2 marca 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczniowie recytowali wiersze tematycznie związane ze zdrowym stylem życia. Młodych artystów oceniało jury w składzie: P. Teresa Łukwińska, P. Małgorzata Grześkiewicz oraz P. Marek Piątkowski.


Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Składał się z dwóch etapów:
I etap  –  przeprowadzony został w klasach przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
II etap – wyłonieni reprezentanci wzięli udział w finałowych zmaganiach na szczeblu szkolnym.
Celem konkursu było: promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze oraz kulturalne słuchanie wypowiedzi innych.
W  konkursie wzięło udział 13 uczestników z klas I – III.


Bardzo wysoki poziom recytatorski, trafny dobór wierszy oraz ogromne zaangażowanie młodych recytatorów sprawiły, iż jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.
I miejsce zajął uczeń Maksymilian Zdrojewski z klasy I a, drugie – Lena Wójcik z klasy III b, a trzecie Zuzanna Rejman, również z klasy III b. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Marosz i Oliwia Kopistecka z klasy I a oraz Szymon Kołecki z klasy III a. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i drobne upominki.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.

Konkurs przygotowały: Anna Falkowska, Justyna Wiśniewska.