Wizyta w Nowomiejskiej Izbie Tradycji

Tematyką dominującą na zajęciach w grupach sześciolatków w mijającym tygodniu jest „Sztuka”. Z tego powodu „Smerfy” i „Pszczółki” udały się w podróż do przeszłości, a dokładnie do Nowomiejskiej Izby Tradycji, która mieści się w naszej szkole. Panie opowiadały przedszkolakom o przedmiotach, które tam się znajdują, prezentowały je i w bardzo ciekawy sposób przedstawiły historię naszej okolicy, wykorzystując zbiory Izby. Duże zainteresowanie wzbudziły dawne sprzęty gospodarstwa domowego, obrazy, stare dokumenty, wyroby rękodzieła artystycznego, elementy stroju wojskowego oraz kroniki szkoły. Zajęcia takie inspirują dzieci do pracy twórczej, rozbudzają i rozwijają zainteresowania problematyką historii najbliższego środowiska, uczą i zachęcają do pielęgnowania tradycji. Dzieci z zaciekawieniem oglądały eksponaty.