„Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego” – konferencja edukacyjna

W dniu 3 marca w Warszawie odbyła się konferencja „Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego” przeznaczona dla nauczycieli historii w szkołach podstawowych i średnich. Organizatorem spotkania był Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, a partnerami wydarzenia Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, Instytut Pileckiego oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Zgromadzonych w Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej nauczycieli powitał jego dyrektor prof. Dr hab. Jan Żaryn oraz Tomasz Madej – dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji.  Kilka słów do nauczycieli skierował także Wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski.

Konferencja miała na celu przybliżenie nauczycielom trudnych zagadnień związanych z historią Żołnierzy Wyklętych oraz odpowiedzieć na pytanie – jak uczyć o Wyklętych, aby być zrozumianym?

Prelegenci zaprezentowali również gry edukacyjne oraz publikacje związane z najnowszą historią Polski. Nauczyciele otrzymali wiele cennych wskazówek oraz prezentów edukacyjnych przygotowanych przez organizatorów, jak chociażby grę „Dylematy powojnia” czy teki edukacyjne.

Naszą szkołę podczas konferencji reprezentowała nauczycielka historii pani Magdalena Kortes.