Przystąpiliśmy do programu profilaktycznego „Re@lnie Odpowiedzialni” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się – Połącz się”,

Nasza placówka dba o to, by jej uczniowie i podopieczni rozwijali się prawidłowo oraz umiejętnie korzystali z urządzeń technologicznych. W związku z tym, jak już wcześniej informowaliśmy, klasy I-III oraz przedszkole przystąpiły do programu profilaktycznego „Re@lnie Odpowiedzialni” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się – Połącz się”, która zajęła się problemem nadużywania oraz nieodpowiedniego korzystania z ekranów przez dzieci. Celem kampanii jest dotarcie do jak największej ilości rodziców, opiekunów i nauczycieli. 1marca nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkola uczestniczyły w konferencji online „Start Programu Re@lnie Odpowiedzialni”, na której zostały przedstawione szczegóły programu, a także zaprezentowano platformę edukacyjną, dzięki której będą przekazywane materiały dotyczące programu. W konferencji uczestniczyli eksperci: psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda, nauczyciel matematyki – współtwórca kanału youtube Pan PL Stacja. Program będzie trwał do września. Na każdy miesiąc, rozpoczynając od marca ( z wyjątkiem lipca i sierpnia) przewidziane są ciekawe materiały edukacyjne: podcasty, materiały video oraz tekstowe, grafiki. Będą one wykorzystywane na zajęciach edukacyjnych, ale również przesyłane rodzicom.
Zachęcamy do polubienia profilu Kampanii na Facebooku,
https://www.facebook.com/odlaczsiepolaczsie
dzięki temu będziecie Państwo na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi programu „Re@lnie Odpowiedzialni”.