Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Dnia 17 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas II – VIII. W kategorii Żaczek – 6 uczniów, Maluch – 8 uczniów, Beniamin – 1 uczeń, Kadet – 7 uczniów. Uczniowie pisali test przez 75 minut, a opiekowały się nimi  panie:  Małgorzata   Gołębiewska i Hanna  Graczyk.  

Test  konkursowy w kategorii „Żaczek” zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń przystępujący do Konkursu w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty  i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń w chwili rozpoczęcia konkursu dostaje 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Każdy z uczniów biorących udział w konkursie otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”. Testy wypełnione,   karty odpowiedzi wysłane, a teraz czekamy  na wyniki i TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI 🙂