Dzień Wiosny w przedszkolu

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i wszyscy czekamy na nią z niecierpliwością. Z uwagi na to, iż 21 marca, Zima za nic chciała oddać władzy Wiośnie i dzielnie walczyła przy pomocy mroźnego wiatru, nasze przedszkolaki wzięły udział w obrzędzie „Pożegnania zimy i powitania wiosny”.

Wiosenna tematyka dominowała we wszystkich grupach przedszkolnych już od połowy marca. Dzieci starannie przygotowywały się na przyjście wiosny. Sale zajęć, kąciki przedszkolne, ozdobiły wiosenne akcenty, barwy i symbole. Codziennie rozbrzmiewały radosne piosenki i okrzyki przywołujące wiosnę.

Barwnym korowodem na czele z Marzanną, wszystkie nasze przedszkolaki udały się do miasta, dzieci rozdawały kwiaty życząc pięknej Wiosny. Następnie z kolorowymi gaikami i pełni nadziei, że zima nie powróci udaliśmy się na plac zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii.