Wiosennie, zdrowo, na sportowo

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty krokusy. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny. Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy było zapewnienie uczniom bezpiecznego i atrakcyjnego Dnia Wiosny, integracja społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę oraz promowanie zdrowego stylu życia. W słoneczny, poniedziałkowy dzień społeczność naszej szkoły świętowała początek wiosny. Dzień ten wyraźnie odróżniał się od tych pozostałych, w których dominują obowiązki wiążące się z procesem dydaktyczno-wychowawczym. I Dzień Wiosny był pełen atrakcji, a rozpoczął go wspólny taniec całej społeczności szkolnej. Kolejnym punktem obchodów były liczne konkursy rozgrywające się między poszczególnymi klasami. Dla klas I-III przygotowano wiele różnorodnych zadań : piosenki, wiersze, puzzle, krzyżówki, rozsypanki, zagadki, rebusy, rysunki, okrzyki klasowe, naśladowanie odgłosów przyrody, sprawnościowy tor przeszkód. Uczniom z klas najmłodszych towarzyszyła wspólna zabawa, radość, uśmiech i zgodna współpraca bez rywalizacji. Natomiast dla klas IV- VIII zaproponowano cztery konkursy: konkurs kulinarny „ Zdrowe śniadanie”, konkurs na wiosenną gazetkę szkolną, konkurs na wiosenne przebranie oraz sprawnościowy tor przeszkód. Liczyła się pomysłowość, oryginalność, estetyka wykonania, walory smakowe, wkład pracy oraz ilość zaangażowanych uczniów. Zwycięską klasą okazała się VIII B, zdobywając 245 pkt. we wszystkich konkursach. W nagrodę pójdzie do kina na wybrany przez siebie seans filmowy. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali wodę mineralną. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Impreza „Wiosennie, zdrowo, na sportowo” była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko. Była kolejnym krokiem pogłębiającym poprzez zabawę prawidłowe relacje wśród uczniów oraz poczucie wspólnoty. Impreza pomogła także kreować wśród społeczności szkolnej prozdrowotny styl życia, szczególnie właściwe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwali koordynatorzy: pani Anna Falkowska, pani Justyna Wiśniewska, pani Grażyna Zakrzewska i pan Piotr Gorzka.