Lekcja biblioteczna dla pierwszaków

Dzisiaj bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy pierwszej wraz z opiekunami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Pierwszacy opanowali już umiejętność czytania, a więc mogą zostać już członkami szkolnej biblioteki. Stanie się to wtedy, gdy odbędzie się uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. Najpierw jednak muszą zapoznać się z zasadami korzystania z biblioteki. W tym właśnie celu zorganizowana została dzisiejsza lekcja biblioteczna. Pani Grażyna Zakrzewska, która jest nauczycielem bibliotekarzem, przekazała dzieciom wiele ważnych i ciekawych informacji na temat szkolnej biblioteki i jej księgozbioru. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się regałom pełnych książek i powiedzieli, że nie mogą doczekać się momentu, gdy będą mogli je wypożyczać. Ta lekcja na pewno skutecznie zachęciła pierwszaków do czytania książek. Dziękujemy Pani Grażynie za zaproszenie i pouczającą lekcję biblioteczną.