„Zakręceni na maksa”

Od wielu lat zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych form niesienia pomocy innym. Wiele instytucji chętnie wspiera inicjatywę wystawiając przed swoimi siedzibami specjalne pojemniki w kształcę serc, gdzie każdy z nas może wrzucić zebrane nakrętki.  Na naszym dziedzińcu szkolnym, także mamy takie serce. PAWEŁEK DZIĘKUJE…

Od lutego w naszej szkole prowadzona była zbiórka nakrętek dla Pawełka Świątkowskiego pod hasłem „Zakręceni na maksa”. Dzięki ogłoszonemu konkursowi i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy prawie 150 kg plastiku.

Oto zwycięzcy – klasy, które zebrały najwięcej nakrętek:

– I miejsce – grupa Smerfów, 50 kg,

– II miejsce – klasa 3b – 37kg,

– III miejsce – klasa 5a – 31kg.

Wszystkie klasy biorące udział w zbiórce otrzymały dyplomy, podziękowania i upominki. Dzieci, które zdobyły I miejsce pojadą do Nielbarka na wycieczkę krajoznawczą z wieloma atrakcjami. Sponsorami pierwszej nagrody są: Państwowa Straż Rybacka w Olsztynie z Posterunkiem Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim oraz Powiat Nowomiejski.

Pomaganie się opłaca.