Wizyta w bibliotece

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować literaturę piękną i grafikę. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ostatnich dniach dzieci z grup przedszkolnych wraz ze swoimi wychowawcami odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym, tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez panią. Dzieci zobaczyły,  jak wygląda karta czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się jak należy dbać o książki. Dziękujemy za miłe spotkanie!