Akcja „Żonkile” w naszej szkole

Dzisiaj nasi uczniowie kolejny raz brali udział w akcji „Żonkile”. Akcja ta organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” i ma na celu upamiętnienie poległych w powstaniu w getcie warszawskim. Nauczyciele historii i wychowawcy klas 1-3 przeprowadzili lekcje według scenariuszy przygotowanych przez organizatorów. Dotyczyły one powstania w getcie warszawskim, jego przebiegu i wartości jakimi kierowali się uczestnicy oraz wydarzeń II wojny światowej.

Piękną gazetkę okolicznościową i symboliczne żółte żonkile przygotowała pani Grażyna Zakrzewska oraz uczniowie pod czujnym okiem pani Justyny Suwińskiej.

Dla wszystkich uczniów były to ważne lekcje na temat wykluczenia, tolerancji, pomagania, wspólnego dobra, a także i może przede wszystkim patriotyzmu i postaw obywatelskich.

Kilka dni wcześniej przedszkolaki z grup „0” odwiedziły miejsca pamięci i złożyły symboliczne żółte żonkile.