Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi mają na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej. Nasza szkoła posiada już wieloletnią tradycję w tej dziedzinie. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem „Inwestujmy w naszą planetę” i miał zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność. Uczniowie klas I-III posiadają bardzo rozległą wiedzę na temat ochrony środowiska i tego, co szkodzi, a co pomaga naszej planecie w utrzymaniu „dobrego zdrowia”. Wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki, w trakcie których, podczas „burzy mózgów”, ustalono, co warto zrobić dla naszej planety? Dzieci podawały mnóstwo ciekawych pomysłów, np.: naprawiać zabawki, sprzęt, ubrania, zamiast kupować nowe; używać wielorazowych toreb na zakupy; segregować odpady; ograniczyć nieprzemyślane zakupy. Swoje pomysły przedstawiły też plastycznie, rysując interesujące eko-plakaty. W tym dniu odwiedził uczniów klas I-III gość – Pan Tomasz Gurzyński, wielki miłośnik, pasjonata oraz znawca lasu i jego mieszkańców. Pan Tomasz w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o życiu leśnych zwierząt, naśladował ich odgłosy za pomocą m.in. rogów i muszli. Na koniec spotkania uczniowie i nauczyciele bardzo podziękowali Panu Tomaszowi za tak ciekawą lekcję przyrody. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią zaprezentowali krótką inscenizację muzyczną pt. „Rozśpiewany las”, którą wprowadzili wszystkich uczestników spotkania w nastrój lasu. Uwieńczeniem obchodów Święta Ziemi w SP 3 był przemarsz uczniów z kl. I i II wraz z nauczycielami ulicami naszego miasta z kolorowymi transparentami, na których widniały hasła nawołujące do ochrony środowiska. Dzięki najmłodszym mieszkańcom, nowomieszczanie zostali uświadomieni, jak ważna dla wszystkich jest dzisiejsza data – 22 kwietnia – Dzień Ziemi.