Międzynarodowy Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie.

Nasze przedszkolaki i uczniowie szkół uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. W piątek 22.04.2021 r. szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

Pani Kinga Szczechla i Sylwia Wojenkowska przygotowały dla wszystkich grup przedszkolnych ( Smerfów, Pszczółek, Żabek i Misi) teatrzyk „Jaś i Małgosia” trochę inaczej, czyli z ekologią za pan brat. Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa akcja to najistotniejsze walory przedstawienia. W fabułę spektaklu wpleciono terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznały istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.