ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który prowadziła pani Magdalena Kortes.

Rozpoczęto uroczystość wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu narodowego i powitaniem zaproszonych gości: Pana Andrzeja Nadolskiego – przewodniczącego Rady Miasta; Pana Jerzego Grządzielewskiego – reprezentującego Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego; Panów Marcina Sarnowskiego i Ryszarda Ulatowskiego – przedstawicieli mediów.

Aby upamiętnić doniosły fakt uchwalenia konstytucji, w inscenizacji „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka , ale dlatego, że własna” uczniowie klas: 5a (Martyna Rogozińska, Emil Urbański, Antoni Falkowski, Ksawery Szwaracki), 7b ( Aleksandra Kruszewska, Oliwia Brzeska, Wojciech Cymer, Ignacy Dąbkowski, Filip Cukrowski) i 8 b (Oliwia Rudnicka, Oliwia Witkowska) zaprezentowali okoliczności, w których została uchwalona pierwsza w Europie i druga w świecie tak ważna ustawa zasadnicza. Ponadto grupa sześciolatków wykonała taniec z flagą, symbolizującą nasze barwy narodowe. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Cały apel utrzymany był w poważnej, uroczystej atmosferze . Przepiękna dekoracja wykonana przez panią Marię Annę Wilemską oraz oprawa muzyczna pana Marka Piątkowskiego uświetniły występ uczniów.

Na koniec pani dyrektor Ewelina Niścigorska-Bojarska podziękowała zaproszonym gościom za przybycie oraz uczniom i nauczycielom: pani Renacie Żurańskiej, Marii Wilemskiej, Markowi Piątkowskiemu, Sylwii Wojenkowskiej i Kindze Szczechli za przygotowanie uroczystości.