Kolejny sukces matematyczny naszych uczniów

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się Miejski Konkurs Matematyczny klas I-III będący eliminacjami do Powiatowego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów, którzy przeszli szkolne eliminacje. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie rozwiązywali testy matematyczne zawierające głównie zadania tekstowe, jak i takie, w których trzeba było wykazać się bardzo dobrymi umiejętnościami rachunku pamięciowego, obliczeń pieniężnych, czasowych, zegarowych, geometrycznych. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60 minut, które w całości wykorzystali. W czasie sprawdzania prac przez komisję, dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce ekologicznej. Otrzymały też poczęstunek regenerujący. Po dość długim oczekiwaniu (gdyż nie obyło się bez dogrywek w „walce” o pierwsze miejsce) zostały przedstawione wyniki konkursu. Z naszej szkoły aż troje uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu, są to: Maksymilian Zdrojewski z klasy Ia – wych. Małgorzata Gołębiewska, Zuzanna Kłosowska z klasy IIa – wych. Anna Sapała – Ponieważ, Zlata Varabyova z klasy IIIb – wych. Justyna Wiśniewska. Pozostali nasi uczniowie również bardzo dobrze wypadli w ogólnej punktacji. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów konkursu ładne, okolicznościowe dyplomy oraz prezenty i upominki. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 za zorganizowanie konkursu i miłą, przyjazną atmosferę. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 23 maja w Szkole Podstawowej w Bratianie.