Wycieczka dydaktyczna do Welskiego Parku Krajobrazowego.

28 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas „0” z grupy Smerfów oraz Pszczółek wraz z wychowawcami oraz opiekunami wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Welskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka odbyła się w ramach nagrody – za zajęcie 1 miejsca w konkursie zbiórki nakrętek. Wycieczka była sponsorowana przez Komendę Państwową Straży Rybackiej w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Celem wycieczki było poznawanie dziedzictwa kulturowego, naukowego, historycznego i przyrodniczego Welskiego Parku Krajobrazowego, poznanie ekosystemu wodnego – jego struktury, funkcjonowania, znaczenia dla środowiska, rozwijanie zainteresowań w obszarze nauk przyrodniczych, kształtowanie dociekliwej i aktywnej postawy badawczej uczniów, promocja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wykorzystanie wiedzy geograficznej.Wycieczka dostarczyła dzieciom i opiekunom niezapomnianych przeżyć. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni.