Spotkanie z pisarką w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

W dniu 6 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Grażyną Mączkowską – pisarką pochodzącą z Nowego Miasta Lubawskiego. W spotkaniu, które odbyło się w ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek i z inicjatywy pani dyrektor Eweliny Niścigorskiej – Bojarskiej, uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych oraz pani Anna Lendzion – koleżanka pisarki ze szkolnej ławy. Pani Grażyna jest autorką trzech powieści – „Powiedz, że mnie kochasz mamo”, „Tatuaże podświadomości” oraz „Inny wariant życia”, a dwie kolejne książki czekają już na wydanie. Na początku spotkania pani Mączkowska opowiadała o swojej twórczości, pisaniu i o tym, jak powstaje powieść. Zachęcała uczniów do czytania, wskazując liczne pozytywy płynące z sięgania po literaturę. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania dotyczące twórczości pisarki, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania pani Grażyna przekazała swoje książki naszej bibliotece szkolnej, a od nas otrzymała „Anioła z kluczem”, który ma otwierać serca czytelników. Spotkanie z pisarką było niebywałą okazją do poszerzenia swoich horyzontów i zdobycia nowej wiedzy. Koordynatorem akcji była pani Grażyna Zakrzewska.