Warsztaty edukacyjne „Piękny i fascynujący świat zwierząt egzotycznych”.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do uczestnictwa w niecodziennych warsztatach edukacyjnych pn. „Piękny i fascynujący świat zwierząt egzotycznych”. Spotkanie prowadził wielki pasjonat i miłośnik zwierząt egzotycznych – Jarosław Rejmer z Torunia. Przywiózł on ze sobą okazy z różnych stron świata.

Na jeden dzień aula naszej szkoły zamieniła się w pomieszczenie pełne terrariów z kameleonami, gekonami, skorpionami, liśćcami, straszykami, modliszkami, patyczakami, krocionogami i pająkami. Podczas żywego kontaktu ze skorpionem, modliszką czy kameleonem, uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali ciekawostek nt. występowania, żywienia i cech charakterystycznych tych niezwykłych zwierząt, Jednak największe emocje wśród uczniów zrobiła wylinka ptasznika i węża oraz „tańczące” straszyki w rytm muzyki.

Warsztaty miały na celu poszerzenie biologicznej wiedzy, ale także pokonanie własnego strachu, szczególnie  na widok gadów czy pajęczaków.

To był dzień pełen wrażeń dla tych młodszych, ale i starszych uczniów naszej szkoły.