Kolejny sukces naszych matematyków!

Dnia 17 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się miejski konkurs pod nazwą ,,Mini maraton matematyczny”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII nowomiejskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Brzeska, Filip Cukrowski, Wojciech Cymer, Ignacy Dąbkowski oraz Julia Dreszler z klasy VII b. Przez trzy godziny zegarowe nasi młodzi matematycy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Uczniowie odnieśli sukces zajmując pierwsze i trzecie miejsce indywidualnie – Wojciech Cymer (pierwsze miejsce) oraz Ignacy Dąbkowski (trzecie miejsce). W klasyfikacji zespołowej uczniowie zajęli drugie miejsce. Nauczycielem prowadzącym jest pani Lidia Wiśniewska.