XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

18 maja w Szkole Podstawowej w Gwiździnach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas I – III, w którym wzięli udział nasi uczniowie – Maksymilian Zdrojewski z klasy Ia – wych. p. Małgorzata Gołębiewska oraz Filip Robaczewski z klasy IIIa – wych. p. Anna Falkowska. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy pisali dyktando oraz test ortograficzny, które zawierały mnóstwo wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Trzeba przyznać, że niejeden dorosły miałby problemy z poprawnym napisaniem wielu wyrazów. Jednak nasi uczniowie poradzili sobie świetnie. Maksymilian Zdrojewski zajął II miejsce wśród pierwszaków i otrzymał w nagrodę piękną książkę, dyplom i upominek, zaś Filip Robaczewski za uzyskanie wysokiej punktacji dostał dyplom i upominek. Gratulujemy chłopcom tak dużej wiedzy ortograficznej i życzymy jeszcze wielu sukcesów w tej dziedzinie.