Wiosenne wycieczki sześciolatków

Korzystając ze sprzyjającej pogody, dzieci z grupy „Smerfów” oraz „Pszczółek” wybrały się na wycieczki do pobliskiego lasu, parku, na Nowomiejski Autodrom oraz do Klasztoru w Łąkach Bratiańskich. Przedszkolaki podczas wędrówek poznawały przyrodę za pomocą zmysłu wzroku, słuchu i dotyku. Zachwycały się różnorodnością szaty roślinnej lasu. Poznały drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów płynących z lasu. Podczas wędrówki przypomniały sobie „Kodeks Małego Ekologa” i doświadczyły, że las oraz park to źródło świeżego powietrza.Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach i piknik na polanie. Dzieci zachwyciła także historia ruin byłego klasztoru w Łąkach Bratiańskich. Zmęczone, ale w dobrych nastrojach wracały do przedszkola.