Konkurs PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

Pho3nix Active School to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To konkurs na najciekawsze video sportowe o tytuł najbardziej inspirującej szkoły w kraju! Realizowany jest za pośrednictwem portalu Pho3nix Kids dostępnego pod adresem: https://pho3nix-kids.com/polska/ Finał Pho3nix Active School poprzedzony był inicjatywami towarzyszącymi polegającymi na wykonaniu przez uczniów plakatu pt. Moje sportowe marzenie oraz podjęciu wyzwania skakankowego. Inicjatywy towarzyszące były swoistą rozgrzewką przed wielkim finałem. Rozpoczęliśmy ją w marcu wykonaniem 68 plakatów, głównie przez uczniów z klas II – III a w kwietniu uczniowie z klas IV – VIII uczestniczyli w challengu skakankowym.Konkurs sportowy Pho3nix Active School polegał na stworzeniu pracy konkursowej oraz wysłaniu jej do organizatora. Tematem pracy konkursowej było zorganizowanie i zarejestrowanie w czasie dwóch finałowych tygodni Pho3nix Active School tj. w okresie od 30 kwietnia do 15 maja 2022 r., inicjatyw sportowych promujących aktywność fizyczną oraz prezentujących ćwiczenia sportowe uczniów wykonywane z wykorzystaniem wyjątkowego brandingu Pho3nix Kids. Celem finału Pho3nix Active School było zorganizowanie jak największej liczby kreatywnych, różnorodnych inicjatyw sportowych, angażujących społeczność szkolną oraz lokalną w świętowanie aktywności fizycznej. Im więcej uczniów, tym weselej. Im bardziej różnorodna aktywność, tym atrakcyjniej. Im większe zaangażowanie lokalnej społeczności, tym lepiej! W okresie wielkiego finału Pho3nix Active School zorganizowaliśmy dla naszych uczniów następujące inicjatywy sportowe:

1. „Ćwiczyć każdy może”– sprawnościowy tor przeszkód dla klas I

2. „Jestem sprawny na szóstkę” – zawody sportowe dla klas II – III

3. Spotkaniem z lokalnym sportowcem, reprezentantem kraju w Kickboxingu połączone z pokazem sportów walki – kickboxingu i taekwondo olimpijskiego dla klas II – IV

4. „Siatkówka ręcznikowa” – turniej dla klas IV – V

5. „Siatkówka z zasłoniętą siatką” – turniej dla klas VIII

6. „Piłkarskie ringo” – turniej dla klas VII – VIII

7. „Unihokej z ringiem” – turniej dla klas VII

8. Szwedzka gra plenerowa „Kubb” – turniej dla klas VII

9. „Kwadrant z fresbee” – turniej dla klas VII

10. Roztańczona aktywna przerwa – społeczność szkolna

11. Warsztaty taneczne dla przedszkola – 3 grupy 5 i 6 latków

12. Mój sposób na spędzanie wolnego czasu – hulajnoga

13. Wyciskanie sztangi w leżeniu – konkurs dla klas V – VIII

14. Miniolimpiada Lekkoatletyczna – zawody sportowe dla klas III – IV

15. Zabawa biegowo – pamięciowa „Znajdź hasło” dla klas VII

16. Piłka nożna na rowerach – turniej dla klas VII – VIII

17. Wyścigi rowerowe – zawody sportowe dla klas V – VIII( Podana powyżej numeracja poszczególnych inicjatyw zgodna z numeracją na filmie konkursowym.)

Łączna liczba uczniów, którzy wzięli udział przynajmniej w jednej inicjatywie wyniosła 210. W inicjatywach sportowych uczestniczyło również przedszkole ( grupy 5 i 6 latków) w liczbie 47.Z zorganizowanych inicjatyw sportowych stworzyliśmy zgodnie z regulaminem pracę konkursową w formie przygotowanego filmu video o maksymalnym czasie trwania 3 minut i maksymalnej objętości 300 mB, dodatkowego opisu oraz zdjęć z inicjatyw towarzyszących a następnie przesłaliśmy pracę do organizatora. To był pierwszy etap konkursu trwający od dnia 30 kwietnia 2022 r. od godz. 00:01 do dnia 25 maja 2022 r. do godz. 23:59. _______________________________________________________________________

GŁOSOWANIE

Drugim etapem konkursu jest głosowanie na prace konkursowe. W terminie od dnia 1 czerwca 2022 r. od godz. 00:01 do dnia 7 czerwca 2022 r. do godz. 23:59 odbędzie się głosowanie publiczności nad pracami konkursowymi. Oprócz głosowania publiczności odbędzie się także głosowanie Kapituły Konkursowej podczas zamkniętej sesji przewidzianej w terminie pomiędzy 8-17 czerwca 2022 r. Praca konkursowa zostanie opublikowana wraz ze startem Etapu II, czyli 1 czerwca 2022 o godz. 00:01 na Portalu pod adresem: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/ poprzez import z konta Pho3nix na portalu YouTube

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosowanie publiczności będzie się odbywać za pośrednictwem Portalu pod adresem: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/, na następujących zasadach:

a) oddanie głosu jest możliwe wyłącznie w terminie od dnia 1 czerwca 2022 r. od godz. 00:01 do dnia 7 czerwca 2022 r. do godz. 23:59.

b) każdy odwiedzający Portal może obejrzeć wszystkie prace konkursowe zakwalifikowane przez Organizatora do Konkursu i oddać głos na jedną z tych prac.

c) aby oddać ważny głos na pracę konkursową, należy:

i. wybrać pracę konkursową Szkoły, na którą chce się oddać głos;

ii. kliknąć w przycisk „Głosuj” zlokalizowany pod wybraną pracą konkursową;

iii. podać adres e-mail, na który ma zostać wysłany link aktywacyjny potwierdzający udział w głosowaniu, a następnie kliknąć przycisk “Głosuj”;

iv. kliknąć w link potwierdzający o którym mowa w pkt iii;

v. po kliknięciu w link potwierdzający oddany głos zostanie zaliczony.

d) Organizator zastrzega, że adres e-mail, o którym mowa w pkt iii. może być wykorzystany wyłącznie jeden raz.

2. Zabronione jest naruszanie oraz omijanie zasad głosowania, w szczególności celem uzyskania większej liczby głosów. Organizator zastrzega sobie prawo nieuwzględnienia głosów oddanych w okolicznościach wskazujących na próbę naruszenia lub ominięcia zasad głosowania. Zabronione są w szczególności:

a) oddawanie głosów z adresów e-mail utworzonych z domen tymczasowych lub adresów seryjnych;

b) wykorzystywanie oprogramowania automatyzującego proces oddawania głosu.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

Wyniki głosowania publiczności oraz werdykt jury zostaną ogłoszone do dnia 17 czerwca 2022 r. za pośrednictwem Portalu oraz mediów społecznościowych Pho3nix (Facebook, Instagram).

NAGRODY

Rekordowe nagrody konkursowe o łącznej wartości ponad 1 000 000 zł!

Nagrody w głosowaniu publiczności

1 miejsce – sprzęt sportowy o wartości – 12 500 zł

2 miejsce – sprzęt sportowy o wartości – 7 500 zł

3 miejsce – sprzęt sportowy o wartości – 5 000 zł

Nagrody Jury

1 miejsce – sprzęt sportowy o wartości – 15 000 zł

2 miejsce – sprzęt sportowy o wartości – 10 000 zł

3 – 7 miejsca – sprzęt sportowy o wartości – 5 000 zł

Warsztaty sportowo-edukacyjne dla 100 szkół

Warsztaty Pho3nix Kids to fantastyczna nagroda, która będzie przyznana szkołom z miejsc 1-50 z głosowania publiczności, oraz 50 szkołom wybranym przez jury konkursu. Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która może odpowiadać ich predyspozycjom. Wierzymy, że prowadząc warsztaty pomożemy odkryć przyszłe sportowe talenty!

JURY KONKURSU

Katarzyna Bachleda-Curuś Jedna z najbardziej utytułowanych kobiet polskiego sportu. Najwybitniejsza polska panczenistka w historii.

Adam Bielecki Polski taternik, alpinista, himalaista. Pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i Broad Peak. Aleksandra Mirosław Polska zawodniczka uprawiająca wspinaczkę sportową, specjalizująca się we wspinaczce na czas.

Aleksandra Król Polska snowboardzistka, olimpijka, specjalizująca się w snowboardowym slalomie gigancie równoległym i slalomie równoległym.

PROSIMY O PAŃSTWA GŁOSY NA NASZĄ SZKOŁĘ.

Z góry dziękujemy !!!