Wizyta pszczelarza

W dniu 26 maja przedszkolaki z grupy Pszczółek i Smerfów miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzięki opowieściom pszczelarza – Pana Marka Połomskiego, dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu.
Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne dla ludzi jest istnienie pszczół.