Mistrz Ortografii

Zachariasz Borowski, uczeń naszej szkoły, zdobył zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas VII – VIII w I Miejskim Konkursie Ortograficznym o Pióro Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, który odbył się 31 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka.

W konkursie ortograficznym, którego głównym celem było  wyłonienie w kategorii klas: IV-VI i VII – VIII  Mistrzów Ortografii, wzięło udział sześcioro uczniów  naszej szkoły: Natalia Dembek – kl. IV a; Miłosz Kuca –  kl. V a; Szymon Uniatowski – kl. V a; Wojciech Cymer – kl. VII b;  Zachariasz Borowski – kl. VIII a; Oliwia Rudnicka – kl. VIII b.

Wszyscy nasi uczniowie wykazali się znajomością zasad ortograficznych  i umiejętnością ich stosowania podczas zmagań. Otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.