XVIII Sejmik Ekologiczny

We wtorek, 31 maja, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XVIII Powiatowy Sejmik Ekologiczny pod patronatem Starosty Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka oraz Burmistrza Miasta Nowego Miasta  Józefa Blanka. Patronat medialny objęły Gazeta Nowomiejska oraz Telewizja Eltronik.


W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn z terenu powiatu nowomiejskiego.
Burmistrz Józef Blank i wicestarosta Jerzy Czapliński w swoich wystąpieniach pogratulowali uczniom oraz Pani Dyrektor Ewelinie Niścigorskiej-Bojarskiej zaangażowania w propagowanie postaw proekologicznych oraz troski o piękno przyrody.

W ramach sejmiku ocenie podlegały następujące konkurencje: prelekcja oraz konkursy fotograficzny i plastyczny.

Zmagania oceniała niezależna komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Puwalski, Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego, Dominika Witkowska z Wydziału Ochrony Środowiska, Ewa Kijora, Barbara Zielińska i Adam Olszewski, biolodzy i ekolodzy oraz Wiesława Markowska, plastyk, Alina Laskowska z Gazety Nowomiejskiej, a także Jerzy Grządzielewski, kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta, Radosław Rzemiński, fotograf i Katarzyna Olęcka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście.

W klasyfikacji ogólnej na podium stanęły trzy nowomiejskie szkoły podstawowe. Pierwszą lokatę zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3, za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2, w trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1.


W poszczególnych konkurencjach uczniowie zdobyli następujące lokaty:
PRELEKCJA:
I miejsce: Zuzanna Grześkiewicz (SP 1 Nowe Miasto Lubawskie)
II miejsce: Marta Piątek (SP Bratian)
III miejsce: Ignacy Dąbkowski (SP 3 Nowe Miasto Lubawskie)
KONKURS FOTOGRAFICZNY:
I miejsce: Kinga Osmańska (SP Marzęcice)
II miejsce: Maciej Lange (SP 3 Nowe Miasto Lubawskie)
III miejsce: Julia Zachwieja (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie)
KONKURS PLASTYCZNY:
I miejsce: Maja Aranowska (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie)
II miejsce: Maja Wiśniewska (SP 3 Nowe Miasto Lubawskie)
III miejsce: Zofia Rutkowska (SP Skarlin)
Sejmik wzbogacony był występem wokalnym Dominiki Kaczerzewskiej, uczennicy z kl. IV a.

Po podsumowaniu uroczystości i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy przenieśli się do świetlicy szkolnej, gdzie odbyła się degustacja potraw przygotowana przez restaurację „Wojtas Entree” z Brodnicy, ciast przygotowanych przez Panie Katarzynę Wasilewską z Bielic oraz Dorotę Lubczyńską z Nowego Miasta. W podziękowaniu za przygotowanie uczniów opiekunowie otrzymali chleby wypieczone przez firmę „Swojska Baba”.

Koordynator imprezy Justyna Suwińska dziękuje sponsorom, rodzicom, pracownikom obsługi, nauczycielom i uczniom klasy VII c, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji XVIII Sejmiku Ekologicznego.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego oraz Radę Rodziców SP 3.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność. Do zobaczenia za rok!