Wojaże Pszczółek i Smerfów

W Dzień Dziecka grupa Pszczółek i Smerfów wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunkami pojechała na wycieczkę do Torunia. Celem podróży było między innymi: zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi oraz historycznymi, rozbudzanie zainteresowania kulturą, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie zabytków i historii Torunia.Miejsca, które odwiedziliśmy:1. Teatr Baj Pomorski, w którym dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl muzyczny2. Spacer po Starym Mieście, podczas którego nasi milusińscy mogli podziwiać bogatą w wiele zabytków Starówkę. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.3. ZOO – podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów.4. Planetarium – przedszkolaki podczas seansu w prosty i zabawny sposób mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania: „Co się dzieje na niebie?’, „Dlaczego świeci Słońce?”, „Dlaczego zmieniają się pory dnia?”. Film opisuje i przedstawia zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie oraz pokazuje, w jaki sposób Słonce i Księżyc mają wpływ na życie człowieka.5. Mc Donald

Wycieczka była kolejną ciekawą przygodą oraz możliwością spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata. Wycieczka przedszkolaków była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci wróciły szczęśliwe.