„Na ratunek Poli – Profilaktyka Smyka”

9 czerwca naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka KPP w Nowym Mieście Lubawskim asp. Pani Ludmiła Mroczkowska oraz Sekretarz Miasta Pan Krzysztof Widźgowski. Zaproszeni goście zainaugurowali projekt „Na ratunek Poli – Profilaktyka Smyka”. „Na ratunek Poli” to zbiór wierszowanych opowieści o przygodach niesfornej Poli, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Tytułowa bohaterka spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach, a z opresji za każdym razem ratuje ją policjant. Realizacja programu rozpocznie się od września. Obejmie uczniów zerówki i klas I-III.Dziękujemy za przekazane materiały, które zostaną wykorzystane przez naszych nauczycieli podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi i wpłyną na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu identyfikacji zagrożeń, a także umiejętności unikania sytuacji niebezpiecznych oraz właściwej reakcji na zagrożenia.Nasi goście na zakończenie spotkania otrzymali różyczki w podziękowaniu za pouczające i miłe spotkanie.