Odwiedziny klas trzecich w grodzie Kopernika

Uczniowie klas III a i III b odwiedzili Toruń – miasto Kopernika. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Legend Toruńskich. Dom Legend to w rzeczywistości piwnica – gotyckie podziemia kamienicy na Starym Mieście. Miejsce to pozwoliło dzieciom przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Wysłuchały tu między innymi opowieści o wylaniu nieczystości na głowę króla Jagiełły, historii flisaka, który uratował miasto przed plagą żab oraz poznały  powody pochylenia się Krzywej Wieży. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze „Baj Pomorski”. Tam obejrzały sztukę „Szewczyk Dratewka”. Ta popularna bajka o Szewcu Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście. Następnie dzieci podziwiały niezwykłą faunę i florę w ogrodzie zoobotanicznym. Nie zabrakło również zwiedzania toruńskiej Starówki i obowiązkowego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika. Dzień spędzony w Toruniu to dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i niezapomnianych chwil. To również toruńskie pierniki i pamiątki kupione na straganach na ulicy Szerokiej. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, uśmiechnięci i oczywiście zmęczeni. To wszystko przemawia za tym, że wycieczka była udana.