„Odkrywamy talenty”– lato w mieście 2022. Za nami pierwszy turnus wakacyjnych zajęć opiekuńczych

15 lipca 2022 roku dobiegł końca pierwszy dwutygodniowy turnus, w ramach którego realizowany był program pn. Wakacyjne zajęcia opiekuńcze z elementami profilaktyki „Odkrywamy talenty”– lato w mieście 2022. Uczestniczyło w nim 17 uczniów naszej szkoły z klas I-IV. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00. Uczestnicy mieli zapewniony jeden posiłek dziennie. Udział w tej formie wypoczynku letniego był bezpłatny. Uczniowie spędzili czas bardzo aktywnie. Każdy dzień obfitował w dużą dawkę ruchu. Zaproponowano uczniom sporą ilość zabaw oraz gier ruchowych i drużynowych. Ponadto odbywały się zajęcia socjoterapeutyczne, w których dominowały zabawy interakcyjne. Ciekawą atrakcją dla uczestników była wycieczkę autokarową na „Kurzą Górę” w Kurzętniku wraz z wejściem na wieżę widokową oraz tubing, wyjście do kina Harmonia na film „Foki i rekiny”, wyjście do Miejskiej Biblioteki oraz Straży Pożarnej. W ramach projektu odbył się również mini plener malarski w Parku Miejskim.

Rodzice dzieci korzystających w formy wypoczynku zorganizowanej przez naszą placówkę zaproponowali i przeprowadzili zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również wyjść na lody i okoliczne place zabaw. Największą frajdę uczestnikom sprawiła możliwość jazdy na torze tubingowym, o czym świadczą liczne wypowiedzi uczniów oraz rysunki wykonane na zakończenie zajęć. Wspólnie spędzony czas był bardzo owocny. Żadna minuta nie została zmarnowana. Wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci i pełni energii.

Mamy nadzieję, że za rok również zostanie zorganizowana taka forma zajęć w okresie letnim, która jest wspaniałą alternatywą dla uczniów spędzających wakacje w miejscu zamieszkania.

Środki finansowe na realizację projektu zapewniła Gmina Miejska w Nowym Mieście Lubawskim. Dziękujemy!