Zakończył się drugi turnus półkolonii

29 lipca 2022 roku dobiegł końca drugi dwutygodniowy turnus, w ramach którego realizowany był program pn. Wakacyjne zajęcia opiekuńcze z elementami profilaktyki „Odkrywamy talenty”– lato w mieście 2022. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły z klas III-IV. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00. Uczestnicy mieli zapewniony jeden posiłek dziennie. Udział w tej formie wypoczynku letniego był bezpłatny. Uczniowie spędzili czas bardzo aktywnie. Każdy dzień obfitował w dużą dawkę ruchu. Zaproponowano uczniom sporą ilość zabaw oraz gier ruchowych i drużynowych. Uczniowie mieli okazję wykonać własnoręcznie łapacze snów, aniołki i figurki gliniane, zagrać w planszówki i uczestniczyć w balonowych szaleństwach.  Ponadto nie lada atrakcją były podchody w parku miejskim czy zabawy z chustą animacyjną.

Najwięcej emocji dostarczyły uczniom – wycieczka autokarowa na Kurzą Górę oraz wizyta w Fight Club & GYM Nowomieszczanie i spotkanie z trenerem personalnym panem Pawłem Markowskim, któremu serdecznie dziękujemy. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję „zdobyć” wieżę widokową i podziwiać piękne krajobrazy naszych okolic z wysokości oraz możliwość jazdy na torze tubingowym. Natomiast podczas spotkania z panem Pawłem dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego stylu życia, poznali tajniki siłowni oraz mieli okazję poznać kilka tajemnic sportów walki. Półkolonie zakończyły się w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze z ogromną nadzieją spotkania za rok.

Środki finansowe na realizację projektu zapewniła Gmina Miejska w Nowym Mieście Lubawskim. Dziękujemy!