„BĄDŹ WIDOCZNY- BĄDŹ BEZPIECZNY”

Dnia 12.09.2022 r. uczniowie klas pierwszych z wychowawcami uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa pod hasłem: „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Gośćmi spotkania byli: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta – Pani Agnieszka Muszyńska oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji – Panowie: Paweł Cherkowski i Dawid Cichoń. Koordynatorem spotkania był pan Ryszard Krzemieniewski. Głównym celem spotkania było propagowanie przepisów o ruchu drogowym wśród dzieci oraz promowanie „mody” na noszenie odblasków. Dzieci poznały zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Pierwszoklasiści otrzymali wiele upominków, między innymi kamizelki i czapeczki odblaskowe. Wiele radości sprawiły im też naklejki na plecaki, odblaskowe opaski na rękę, kolorowanki o ruchu drogowym, plany lekcji.

Gadżety dla dzieci zostały przekazane przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, którego na spotkaniu reprezentowała pani Agnieszka Muszyńska oraz pan Ryszard Krzemieniewski.

Na zakończenie spotkania uczniowie zaśpiewali piosenki o ruchu drogowym i podziękowali za spotkanie.