Europejski Dzień Języków Obcych

26.09.2022 r. w naszej szkole zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.  Celem wydarzenia było: rozwijanie umiejętności językowych, podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności  językowej  Europy oraz  przybliżenie uczniom jej uroków.

Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego nauczyciele przeprowadzili różnego rodzaju gry i zabawy edukacyjne, natomiast klasy 8b i 8c zaprezentowały w dowolny sposób  społeczności szkolnej,  wcześniej wylosowany temat dotyczący Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Uczniowie wybierali spośród czterech kategorii: geograficzna lub historyczna charakterystyka kraju, muzyka i taniec, jedzenie, główne święta. Młodzież  przygotowała plakaty bądź prezentacje multimedialne przedstawiające ciekawostki, symbole i zabytki poszczególnych krajów. Zadaniem uczniów było przedstawienie tańca popularnego w danym kraju oraz przygotowanie charakterystycznych potraw dla poszczególnych regionów. Po prezentacji nastąpiła degustacja dań: białych cienkich kiełbasek, zupy cebulowej, sałatki ziemniaczanej, jajek sadzonych z bekonem i fasolką po bretońsku. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Całość koordynował  Łukasz Leszczyński, nauczyciel języka angielskiego, a  wydarzenie współorganizowali wszyscy nauczyciele języków obcych.