Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych to bardzo ważny moment w życiu każdego ucznia. W naszej szkole ta ważna uroczystość odbyła się 13 października 2022 roku.

Pierwszaki wkroczyły do auli w galowych strojach pod opieką wychowawczyń: Anny Falkowskiej-Rokickiej – kl. I a i Justyny Wiśniewskiej – kl. I b oraz nauczycieli wspomagających proces edukacyjny Judyty Sokołowskiej i Sylwii Wojenkowskiej.

Na uroczystość przybyli goście: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta – Pani Agnieszka Muszyńska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Rejman, dyrektor szkoły Pani Ewelina Niścigorska-Bojarska.

Dyrektor szkoły w serdecznych słowach powitała zgromadzonych gości, licznie przybyłych na tę uroczystość rodziców oraz pierwszoklasistów. Dzieciom życzyła wielu sukcesów na nowej drodze edukacyjnej, przyjaciół, radości i uśmiechu, mile spędzonego czasu w murach naszej szkoły. Do życzeń przyłączyli się również zaproszeni goście.

Następnie dzieci z klas pierwszych przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Był to egzamin, który zdały na szóstkę.

Najważniejszymi momentami uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieści Lubawskim. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze oraz upominki od rodziców.

Dzisiejsze wydarzenie było niezwykłym przeżyciem dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.