Kolorowy Tydzień

Po raz kolejny uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji KOLOROWY TYDZIEŃ zorganizowanej przez Szkolny Zespół Promocji Zdrowia. Akcja odbywała się w dniach 17 – 21 października. Jej celem było promowanie jedzenia warzyw i owoców w czasie drugiego śniadania w szkole oraz kształtowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych.

Przez pięć kolejnych dni dzieci przynosiły do drugiego śniadania warzywa lub owoce w następujących kolorach: w poniedziałek –  kolor czerwony, we wtorek – kolor żółty, w środę – pomarańczowy, w czwartek – zielony, a w piątek – kolor fioletowy. Owoce i warzywa były spożywane podczas wspólnych przerw śniadaniowych.

Podczas posiłku dzieci dyskutowały nad tym, jaką przekąskę przyniosły oraz planowały, co przyniosą kolejnego dnia. Nasi najmłodsi uczniowie są świadomi tego, że warzywa i owoce są podstawą codziennej diety. Produkty te dostarczają wielu cennych i niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzieci wiedzą, że jedzenie warzyw  i owoców jest zdrowe i pyszne, a owocowo – warzywne śniadanie to moc, energia i uśmiech na cały dzień!