W Blasku Prawdy… „Nie zastąpi Ciebie nikt” – Dzień Papieski w naszej szkole

XXII Dzień Papieski został uczczony apelem szkolnym. W Blasku Prawdy… „Nie zastąpi Ciebie nikt” – te słowa wielokrotnie wypowiadane są przy okazji wspomnień Papieża Jana Pawła II.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, który przypada każdego roku w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – 16 października.

Apel rozpoczął się śpiewem ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II – Barki. W dalszej części uczniowie przedstawili sylwetkę Papieża Polaka oraz to jaki dorobek pozostawił po sobie. Jan Paweł II wielokrotnie zwracał się do młodych wskazując im drogowskazy życia: „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić (…).Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych” – głosił Papież Polak.

Apel przygotowali uczniowie klasy IVb pod kierunkiem Pani Kingi Szczechli – katechetki. Spotkanie swoim śpiewem uświetniła Ola Kruszewska z klasy VIIIb.

Występ uczniów skłonił wszystkich uczniów do refleksji nad życiem i przemijaniem.