Jak realizujemy projekt Laboratoria Przyszłości

Nauczyciele naszej szkoły wykorzystują w swojej pracy sprzęt zakupiony w ramach projektu rządowego LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Założeniem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.W roku szkolnym 2021/2022 skompletowaliśmy wszystkie elementy zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a kadra pedagogiczna została przeszkolona.Jesteśmy świadomi, jak ważne w XXI wieku jest kreatywne myślenie, obsługa narzędzi, kodowanie i programowanie. Dzięki obcowaniu z drukiem 3D dzieci i młodzież rozwijają umiejętności w zakresie STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art, Maths), czyli najbardziej przyszłościowych obszarów edukacji. Umożliwiają to pomoce dydaktyczne wydrukowane w 3D, nabywanie kompetencji cyfrowych podczas projektowania modeli oraz zdolności manualnych na zajęciach informatyki, a także wolność tworzenia w autorskich projektach.Dzięki łatwemu połączeniu między drukarką 3D Skrinter, a biblioteką projektów 3D Skrimarket, produkcja gotowych wydruków dopasowanych do dowolnego tematu lekcji jest bardzo łatwa. Podczas zajęć w klasie uczniowie wraz z nauczycielem wspólnie wyszukują najlepsze modele, obserwują proces wydruku 3D, a ostatecznie używają modelu do zrozumienia wybranego zagadnienia. Skrimarket to także doskonała baza projektów do drukarki 3D, które mogą stanowić dla uczniów nagrody i gadżety, tym samym motywując ich do aktywnego uczestnictwa w lekcji. Pracownia druku 3D i robotyki SkriLab dają możliwość wdrożenia pracowni druku 3D i robotyki dostosowanych również do warunków nauczania zdalnego i hybrydowego.Dziś prezentujemy, jakie elementy udaje się wydrukować uczniom podczas lekcji. Gotowe elementy wprawiają uczniów w zachwyt i ciągle są źródłem radości.

Zachęcamy do obejrzenia materiału o Projekcie „Laboratoria Przyszłości”